מה היא אוֹסְמוֹזָה הפוכה? (פעפוע הפוך) מתארת תהליך של מעבר תמיסה דרך מסנן הלוכד את המומס בצד אחד ומאפשר מעבר של ממס טהור לצד השני. ליתר דיוק, זהו תהליך של הנעת ממס מתמיסה בעלת ריכוז מומסים גבוה לתמיסה בעלת ריכוז מומסים נמוך, על ידי הפעלת לחץ נגדי ללחץ האוסמוטי. זהו תהליך הפוך לאוסמוזה רגילה, שבמהלכה קיימת תנועה טבעית של ממס דרך ממברנה - מתמיסה בעלת ריכוז מומסים נמוך לתמיסה בעלת ריכוז מומסים גבוה - ללא הפעלת כוח חיצוני. הממברנה המשמשת לתהליך היא ממברנה חדירה למחצה, כלומר היא מאפשרת מעבר ממס ולא מומס.
ממברנה המשמשת לאוסמוזה הפוכה אינה נקבובית. הסינון נעשה בשכבה בעלת עובי מיקרוסקופי של פולימר דחוס. במרבית המקרים בנויה הממברנה כך שרק מים יעברו דרכה. המים מצטרפים לפולימר הממברנה ועוברים בדיפוזיה לצידה השני. 

איך לבחור מיני בר איכותי: משפחות רבות מנסות להגיע להחלטה על התקנת בר מים או מתקן מים ביתי שמסנן ומטהר את מי השתייה, אלא שהמגוון הרחב של אפשרויות, מותגים וחברות מבלבל, ולא פעם אין ולו מושג קלוש היכן להתחיל.
שני סוגים עיקריים של מתקני מים ידועים כיום. הראשון שבהם הוא מתקן מים המבוסס על מים מינרליים, כלומר, מים אשר מקורם במעיינות שונים בישראל, ואשר עוברים טיהור טרם הגעתם ללקוחות והסוג השני ברי מים מסוגים שונים המבוססים על טיהור מים
פילטר מים מהסוג הזה מיועד לשיפור איכותם של המים העוברים בצנרת הביתית, סינון מים הוא הליך שבו מוצאים חלקיקים זרים מהמים, כלומר, מוצקים דוגמת חול, חלודה וכיוצא בזה. 
לעומת זאת, טיהור מים הוא תהליך יסודי יותר הכולל בתוכו חיטוי, ספיחה, טיהור מקיף של המים מטעמי לוואי והכול באמצעות כמה שיטות סינון שונות. טרם רכישת מתקן המים חשוב לברר  מהי בדיוק שיטת הסינון או הטיהור שלו.

סינון פחם - פילטר שתפקידו לסנן חומרים אורגניים, ריחות וטעמים שאינם נעימים, כמו גם לספוח את הכלור הנמצא  בלא מעט ברזים בישראל. 
סינון מכני - מסנן מים אשר עיקרון הפעילות שלו פיזיקלי במהותו, והוא הפרדה על פי גודל. יאפשר למים לעבור בו,  אך לא לחלקיקים שגודלם מעל עשרות מיקרונים. יש לציין שסינון זה אינו מונע אבנית.
סינון בשיטת האוסמוזה ההפוכה - מבוסס על מסננים דקים במיוחד, שלא יאפשרו אפילו לחלקיקים הזעירים ביותר לעבור. הדבר נעשה באמצעות דחיסת המים באמצעות מסנן, עשוי פולימר דחוס. החסרונות העיקריים כאן הם שהסינון מוציא מהמים חלק מהמינרלים החשובים שבהם, וכן מביא לבזבוז כרבע מכמות המים.
 

image alt

חברת פילטר סנטר פועלת בשוק למעלה מ17 שנים ונותנת שירות לכלל הלקוחות.
הנוסח כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים
1) החזרת מוצר 14 יום מיום הקנייה ובתנאי שלא נעשה בו שימוש, ולא הוזרמו בו מים.
2) החזרת המוצר תתבצע ע"י הרוכש בלבד או מי מטעמו אשר ישלחו את המוצר למשרדי החברה באזוה"ת דותן.
3) אחריות למוצר תקפה אך ורק באם בוצעה התקנה מוסמכת ע"י מתקין מטעמנו, ולחץ המים אינו עולה על 2.5 אטמוספרות.
4) במקרה של תקלה בתוך תקופת האחריות יתכן וילקח המתקן למעבדות החברה לשם טיפולו ותיקונו, המתקן יוחזר ללקוח עד 14 ימים.
5) קריאות שירות ללקוחות במסלול שירות מחייבות בהצגת תעודת חתומה ע"י החברה.
6)ידוע לרוכשים החדשים והותיקים כי החברה עברה בעלות מיענקלה שריר להלן "המוכר" ב 2/2017 ליידי איציק ערוסי ועזרא נחמן להלן "הקונים"
7) משולחים חינם כמצויין בתהליך ההזמנה הינם בתוך גוש דן בלבד, ויתכן כי תהא עלות משלוח למקומות רחוקים יותר בידיעת הלקוח.
8) אספקת המוצרים תתבצע ע"י שליח או משלוח בדואר, במידה והוזמנה התקנה המכשיר יגיע עם הטכנאי.
9) זמן אספקה 14 ימי עסקים במשלוח דואר או שליח אישי
x

#{title}

#{text}

#{price}